Kaip pritraukti Y kartos kandidatus?

Sutikite, naujų darbuotojų pritraukimas ir atranka šiandien visai ne tokia, kokia ji buvo prieš 10, 5 ar net 3 metus. Tarp kitų svarbių veiksnių, diktuojančių žaidimo taisykles šiandien yra ir naujos Y kartos atstovų įsiliejimas į darbuotojų gretas.

Dalinamės keliais patarimais tiems, kurie mąsto kaip šiandien pritraukti jaunus specialistus darbui savo įmonėse.

  1. Būkite ten, kur jie. Darbuotojų pritraukimui (informacijos sklaidai, darbo skelbimams) pasitelkite socialinius tinklus. Kuo žaismingiau tai darysite tuo geriau. Skatinkite savo esamus darbuotojus dalintis šia informacija savo asmeninėse paskyrose – tai taps veiksmingiausiu naujų darbuotojų pritraukimo kanalu.
  2. Parodykite „tikrąjį siūlomo darbo veidą“. Y karta teikia prioritetą konkrečioms sąvokoms vietoj abstrakčių; darbo skelbimuose, karjeros skiltyse naudokite savo darbuotojų nuotraukas, citatas, istorijas, pokalbio metu pateikite pavyzdžių apie savo darbuotojus ir jų sėkmės istorijas, suteikite galimybę susipažinti su darbuotojais jau dirbančiais šį darbą jūsų įmonėje.
  3. Pateikite informaciją ne tiks koks darbas yra siūlomas, bet ir kodėl tai įdomu/perspektyvu/ prasminga. Y kartos kandidatams svarbu žinoti atliekamo darbo tikslą, darbas jiems ne tik pajamų šaltinis bet ir prasminga socialinė misija.
  4. Rūpinkitės viešąją informacija apie įmonę ir Jus asmeniškai. Ji būtinai bus peržiūrėta prieš atvykstant į pokalbį.
  5. Ruoškitės pokalbiui su Y kartos kandidatais lygiai taip pat kaip ruošiatės susitikimui su svarbiu klientu, juk sėkminga atranka – tai įvykdytas sandoris tarp darbdavio ir kandidato.
  6. Suteikite galimybę turėti lankstų darbo grafiką (bent dalinai) ir naudotis naujausiomis komunikacijos priemonėmis. FB ir skype – prigimtinė teisė, argi netaip?
  7. Kurkite bendruomenės jausmą darbe ir pasakokite apie tai. Y kartos atstovams svarbu priklausyti „bendraminčių klubui“.
  8. Pasakokite apie galimybes mokytis ir tobulėti darbe. Svarbus veiksnys – profesionali komanda, iš kurios naujokai galės semtis patirties ir mokytis.
  9. Kurkite žaismingą atmosferą. Įmonės šiai dienai naudoja žaidimus kandidatams pritraukti, žaidybines formas kandidatams įvertinti ir visą eilę pramoginių elementų darbuotojus motyvuoti. Eksperimentuokite, kurkite ir atraskite savo naujus būdus, metodus ir taisykles. O kai tai įvyks pradėkite kurti iš naujo.

Sėkmingų atrankų!