Kaip pritraukti geriausius darbuotojus mažai įmonei

Šiandieninė darbo rinka apibūdinama itin aktyvia darbdavių konkurencija dėl geriausių darbuotojų.  Darbdavio įvaizdžio formavimo praktikos ir aktyvus  organizacijos darbas siekiant pritraukti iš rinkos geriausią talentą kasdien vis stebina išmone ir taiklumu: skiriamos stipendijos geriausiems studentams, įrengiamos mokymų klasės, kuriamos lanksčios ir patrauklios darbo sąlygos, mokamos premijos už naujų darbuotojų atvedimą, skatinama bendra visuomeninė ir laisvalaikio veikla. Daroma daug ir teisingai. Tačiau visi šie veiksmai įmanomi tik esant reikalingiems resursams (personalo skyrius, biudžetas įvaizdžio formavimui ir pan.), todėl dažniausiai būdingi dideliam ir neretai tarptautiniam verslui.

Kaip elgtis mažai ar veiklą pradedančiai įmonei, norint pritraukti tinkamiausią darbuoją sau? Ar yra mažam verslui tinkamų ir efektyvių priemonių?

Žemiau pateikiami išbandyti ir efektyviausi veiksmai bei patarimai:

  1. Slaptas mažos įmonės ginklas – lankstumas, neformali aplinka ir galimybė įtakoti rezultatą asmeniškai. Būtent šiuos dalykus (jei jie Jums būdingi) ir reikia akcentuoti kalbant su potencialiais darbuotojais.
  2. Parduokite savo viziją – „negalime pasigirti didžiausiais atlyginimais. Dirbame sunkiai. Dirbame daug. Vienintelė priežastis, dėl kurios jūs galite norėti prisijungti prie mūsų – tai tapti dalimi to, ką mes kuriame. Turime didžiulių siekių ir ambicijų ir ieškome žmonių, kuriems būtų įdomu tai pasiekti kartu“.
  3. Girkitės savo komanda – geriausieji nori būti tarp geriausiųjų. Būtent dėl to svarbu parodyti potencialiam kandidatui, kad Jūsų darbuotojai – tikri savo srities profesionalai, kad naujas komandos narys turės iš ko mokytis, į ką lygiuotis, su kuo diskutuoti ir dalintis patirtimi.
  4. Ieškokite atitikimo įmonės kultūrai – nebūtina samdyti “žvaigždžių”, svarbu įžvelgti Jums reikalingas savybes, ambicijas bei požiūrį į darbą.
  5. Auginkite būsimuosius lyderius – visuomet pabrėžkite patirtį, kurią galite suteikti. Neverta samdyti siūlant visas privilegijas pasaulyje, samdykite darbuotojus, kuriuos motyvuoja profesiniai iššūkiai ir siūlomas augimas.
  6. Ieškokite visur ir visada – Jums tinkamas darbuotojas nebūtinai skaito skelbimus ar siunčia CV, galbūt ji (-s) šiuo metu veikia kitką. Verta įžvelgti galimybes ir potencialius darbuotojus visur: perkant kavą, priimant prekes iš tiekėjo, kalbant telefonu su nepažįstamais, susidūrus su bendraminčiais seminaruose ar konferencijose.
  7. Leiskite pajausti atmosferą – įtraukite į atrankos procesą ir sprendimų priėmimą ne tik vadovų komandą bet ir kitus komandos narius. Tai padės kandidatui susidaryti pilnesnį įspūdį apie komandą , įmonės kultūrą ir bendravimo stilių. Kandidatas taip pat bus labiau linkęs tikėti pateikiama informacija, kai išgirs ją tiek iš vadovo, tiek iš būsimo bendradarbio. Puiki mintis leisti kandidatui prieš apsisprendžiant praleisti kelias valandas būsimoje darbo vietoje – taip jis aiškiau įsivaizduos ko iš jo tikimasi ir kas jo laukia pradėjus dirbti.
  8. Nevenkite kūrybiškumo ir išradingumo atrankos metu – įdomus pokalbis, įdomios užduotys ir išbandymas ne tik padės Jums geriau pažinti ir įvertinti kandidatą, bet taip pat sudarys įspūdį, kad Jums ši atranka svarbi, kad esate inovatyvi, drąsi ir netradicinė įmonė.
  9. Skatinkite savo komandą skleisti žinią apie laisvas darbo vietas – geriausi bendrauja su geriausiais. Jeigu jau turite kelis – nepamirškite išnaudoti jų kontaktų rato. Darbuotojus motyvuoja priedai už atvestus naujokus, bet dar labiau motyvuoja galimybė dirbti puikių specialistų komandoje, leiskite darbuotojams prisidėti prie jos formavimo.

Rūpinkitės ne tik kaip pritraukti, bet ir kaip išlaikyti ir motyvuoti.